3 κυπριακές ομάδες στο Europa League | iKypros - Οικοσελίδα

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Οικοσελίδα » EΙΔΗΣΕΙΣ » 

3 κυπριακές ομάδες στο Europa League

Το πρόγραμμα του β’ προκριματικού - όλα τα χθεσινά αποτέλεσματα

Με ήδη μια απώλεια προχωρά η Κύπρος στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της ΟΥΕΦΑ μετά τον χθεσινό αποκλεισμό της Ανόρθωσης από την Αλβανική Laci. Επίσης, το ΑΠΟΕΛ έμεινε πολύ νωρίς εκτός Champions League μετά τον αποκλεισμό του από τη Σούντουβα Λιθουανίας.

Πλέον, με τα δεδομένα που έχουν διαμορφωθεί ως εξής: Το ΑΠΟΕΛ συνεχίζει την προσπάθεια του στο 2ο προκριματικό γύρο του Europa League (Champions path), μαζί με τον Απόλλωνα που προκρίθηκε σε βάρος της Στούμπρας Λιθουανίας αλλά και της ΑΕΚ Λάρνακας που αρχίζει από αυτή τη φάση τις Ευρωπαϊκές της υποχρεώσεις.

Η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει την Dundalk F.C. Β. Ιρλανδίας, ο Απόλλωνας τη Željezničar Βοσνίας Ερζεγοβίνης και το ΑΠΟΕΛ τη Flora Tallin Εσθονίας.

Οι αγώνες θα γίνουν στις 26 Ιουλίου και 2 Αυγούστου. Το ΑΠΟΕΛ αρχίζει την προσπάθεια του εντός έδρας ενώ ΑΕΚ και Απόλλων από την έδρα των αντιπάλων τους.

Το πρόγραμμα αναλυτικά:

Πέμπτη 26 Ιουλίου

20:00 ΑΠΟΕΛ – Flora Tallin
Dundalk F.C – ΑΕΚ Λάρνακας (δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη η ώρα έναρξης)
Željezničar – Απόλλων (δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη η ώρα έναρξης)

Πέμπτη 2 Αυγούστου

18:30 ΑΕΚ Λάρνακας – Dundalk F.C
19:00 Flora Tallin – ΑΠΟΕΛ
Απόλλων – Željezničar  (δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη η ώρα έναρξης)

Ολοκληρώθηκε ο α’ προκριματικός γύρος του Europa League, όλα τα αποτελέσματα

Ολοκληρώθηκε χθες η α` φάση των προκριματικών του Europa League, και από ελληνικό ενδιαφέρον ξεκαθάρισε ο αντίπαλος του Αστέρα Τρίπολης στο α` προκριματικό γύρο. Αυτός θα είναι η Χιμπέρνιαν Σκωτίας που πέρασαν με δεύτερη νίκη επί της Ρούναβικ από τα Νησιά Φερόε. 

Τα αποτελέσματα των αγώνων ρεβάνς του α` προκριματικού γύρου στο Europa League (σε παρένθεση το σκορ των πρώτων αναμετρήσεων): 


Λέφσκι (Βουλγαρία)-Βαντούζ (Λουξεμβούργο)                  3-2        (0-1)     

Σκούπι (ΠΓΔΜ)-Ρέιντζερς (Σκωτία)                           0-0        (0-2)     

Χόνβεντ (Ουγγαρία)-Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)                     4-0        (1-2)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία)-Τρανς Νάρβα (Εσθονία)                 3-1        (2-0)

Τομπόλ (Καζακστάν)-Σαμτρέντια (Γεωργία)                    2-0        (1-0)     

Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)-ΚΙ Κλακσβίκ (Νησιά Φαρόε)   1-1        (2-1)

Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Μπάναντς (Αρμενία)            3-0        (2-1)     

Πρίστινα (Κόσοβο)-Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)                   4-5 (πεν)  (0-0)                

Μόλντε (Νορβηγία)-Γκλέναβον (Βόρεια Ιρλανδία)              5-1        (1-2)     

Βαρντάρ (ΠΓΔΜ)-Πιούνικ (Αρμενία)                           0-2        (0-1)     

Λουφτετάρι (Αλβανία)-Βέντσπιλς (Λετονία)                   3-3        (0-5)     

Μπεϊτάρ (Ισραήλ)-Τσικούρα (Γεωργία)                        1-2        (0-0)     

Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)-Ρούνταρ Βελένιε (Σλοβενία)          0-3        (0-7)     

Μάριμπορ (Σλοβενία)-Παρτιζάνι (Αλβανία)                    2-0        (1-0)     

Κοπεγχάγη (Δανία)-Κουόπιο (Φινλανδία)                      1-1        (1-0)     

Νταντάλκ (Ιρλανδία)-Λεβάντια (Εσθονία)                     2-1        (1-0)     

Αρτις (Καζακστάν)-Τρακάι (Λιθουανία)                       0-1        (0-0)     

Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)-Μπάλζαν (Μάλτα)                       2-1        (1-4)     

Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)-Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) 0-1        (2-0)

Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία)-Αλβες Τάμπερε (Φινλανδία)        2-1        (1-0)     

Χάκεν (Σουηδία)-Λιεπάγια (Λετονία)                         1-2        (3-0)     

Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)-Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)     5-0        (4-2) 

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)          1-0        (1-1)     

Λάτσι (Αλβανία)-Ανόρθωση (Κύπρος)                          1-0        (1-2)     

Οσιγεκ (Κροατία)-Πετροκούμπ (Μολδαβία)                     2-1        (1-1)     

Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)-Κόνας Κουέι (Ουαλία)       2-0        (3-1)

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία)           1-2        (0-2)     

Ουίπεστ (Ουγγαρία)-Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν)                   4-0        (2-0)  

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)-Στούμπρας (Λιθουανία)             2-0        (0-1)

Ρίγα (Λετονία)-ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)                    3-5 (πεν.) (1-0)                    

Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)-IBV (Ισλανδία)                      2-0        (3-0)     

Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)-Ενγκορντάνι (Ανδόρα)             7-1        (3-0)     

Ζάρια Μπάλτι (Μολδαβία)-Γκόρνικ Ζάμπρζε (Πολωνία)          1-1        (0-1)    

OFK Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)-B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)     1-2        (0-0)   

Βιτόρουλ (Ρουμανία)-Ρασίνγκ Ουνιόν (Λουξεμβούργο)          0-0        (2-0)  

Ντομζάλε (Σλοβενία)-Σιρόκι Μπρίγεγκ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)    1-1        (2-2)

ΑτΚ Σόλνα (Σουηδία)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)               1-1 (παρ.) (1-0)     

Παρτιζάν (Σερβία)-Ρούνταρ Πλιέβλια (Μαυροβούνιο)           3-0        (3-0)

Τρέντσιν (Σλοβακία)-Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)             1-1        (2-0)

Ρούναβικ (Νησιά Φαρόε)-Χιμπέρνιαν (Σκωτία)                 4-6        (1-6)     

Γκαντζάσαρ Κάπαν (Αρμενία)-Λεχ Πόζναν (Πολωνία)            2-1        (0-2)     

Νόρντζελαντ (Δανία)-Κλίφτονβιλ (Βόρεια Ιρλανδία)           2-1        (1-0)

Κοουλρέιν (Βόρεια Ιρλανδία)-Σπαρτάκ Σουμπότιτσα (Σερβία)   0-2        (1-1)

Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Ραντνίτσκι Νις (Σερβία)         0-1        (0-4)     

Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Ντουναίσκα Στρέντα (Σλοβακία)   1-2        (1-1)  

Νόμε Κάλιου (Εσθονία)-Στιάρναν (Ισλανδία)                  1-0        (0-3)

Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία)-Λάχτι (Φινλανδία)               0-0        (3-0)   

 

 

comments

Tags:
loading...