Οικοσελίδα » EΙΔΗΣΕΙΣ »

Europa League: Κέρδισε η Ανόρθωση 2-1 τη Λάτσι

Η Ανόρθωση κέρδισε στο σπίτι της, τον πρώτο αγώνα της για τα προκριματικά του Europa League με 2-1 σε βάρος της αλβανικής Λάτσι

Η Μεγάλη Κυρία βρέθηκε να χάνει από «τα αποδυτήρια» καθώς μόλις στο 2′ λεπτό δέχθηκε γκολ από τον Χοτσαλάρι.

Η ομάδα της Αμμοχώστου δεν κατάφερε ν΄ απαντήσει στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη κατάφερε να φέρει τον αγώνα στα ίσια με τον Πράνιτς στο 52` λεπτό και από τα έντεκα βήματα, και ζευγάρωσε τα τέρματα της στο 59` λεπτό πλασέ από τον Σισέ.

Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί την Πέμπτη 19 Ιουλίου.

Ανόρθωση (Ρόνι Λέβι): Φελγκέιρας, Κοφί, Πράνιτς, Σίλντενφελντ, Σωτηρίου, Βίκτορ, Ιγκιεμπόρ (34′ Οικονομίδης), Ράγιος, Μικελτάντζε (81′ Εγγλέζου), Σισέ, Ντιουρίς.

Λάτσι (Μπέσνικ Πρένκα): Σελμάνι, Χοτσαλάρι, Σεφτσίνι, Χάντροϊ, Γιονούζι, Ουζούνι, Τζιόνι, Στουμπίνα, Κέντες, Λούσκια, Έλερ.

1-0 έχασε ο Απόλλωνας από  Στούμπρας Λιθουανίας

Με γκολ στο 90ο η Στούμπρας πήρε τον αγώνα με τον Απόλλωνα (1-0)

Σε ένα αγώνα με πρωταγωνίστρια τη βροχή, και μετά από διακοπή πέραν της μίας ώρας η Στούμπρας Λιθουανίας πήρε τον αγώνα στο 90ο λεπτό με σουτ βολίδα από τον Ματσαρασβίλι για τα προκριματικά του Europa League.

Ο Απόλλωνας πλέον θα αναμένει τον επαναληπτικό της 19ης Ιουλίου στο Στάδιο ΓΣΠ για να μπορέσει να ανατρέψει το σε βάρος του σκορ.

Το Alytus Stadium, μετατράπηκε μετά από έντονη βροχόπτωση σε λίμνη αναγκάζοντας τον διαιτητή να διακόψει τον αγώνα στο 28ο λεπτό.

Σημαντική στιγμή του αγώνα για τους κυανόλευκους, το 21ο λεπτό όταν ο Βασιλείου με απευθείας φάουλ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.