Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Οικοσελίδα » EΙΔΗΣΕΙΣ » 

Μουντιάλ: Αυτοί είναι οι αγώνες μέχρι τον τελικό

 

Πατήστε εδώ και εγγραφείτε δωρεάν στο newsletter του ikypros. Θα έχετε κάθε πρωί στο email σας τις πιο σημαντικές ειδήσεις, τη συνταγή και τη συμβουλή της ημέρας, εορτολόγιο, το Σαν Σήμερα και πολλά άλλα!

Στις 18:00 το απόγευμα της Πέμπτης θα πραγματοποιηθεί η σέντρα του Μουντιάλ στα γήπεδα της Ρωσίας.

Για παραπάνω από ένα μήνα η τηλεοράσεις μας θα «γεμίσουν» με αστέρια που ετοιμάζονται να μας χαρίσουν μεγάλες στιγμές.Για ένα μήνα, από τις 14 Ιουνίου, μέχρι τις 15 Ιουλίου το κορυφαίο ποδοσφαιρικό γεγονός της τετραετίας θα προβάλλεται από το ΡΙΚ. Και οι 64 αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά από το ΡΙΚ1 και το ΡΙΚ2, καθώς και σε εικόνα υψηλής ευκρίνειας, από το ΡΙΚ HD. Επίσης, όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν και διαδικτυακά μέσω της ιστοσελίδας του ΡΙΚ. (www.cybc.com.cy)

Με πολύωρες μεταδόσεις, κατά τις απογευματινές και βραδινές ώρες, (15:00, 18:00 και 21:00 και από τις 25 Ιουνίου 17:00 και 21:00) το ΡΙΚ θα είναι η καθημερινή συντροφιά των φιλάθλων.

Δείτε ολόκληρο το πρόγραμμα του Μουντιάλ:
1ος όμιλος
1η αγωνιστική (14-15/06)
Ρωσία – Σαουδική Αραβία (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Αίγυπτος – Ουρουγουάη (15:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

Ομάδες
1. Ρωσία
2. Σαουδική Αραβία
3. Αίγυπτος
4. Ουρουγουάη

2η αγωνιστική (19-20/06)
Ρωσία – Αίγυπτος (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

3η αγωνιστική (25/06)
Ουρουγουάη – Ρωσία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

2ος όμιλος
1η αγωνιστική (15/06)
Μαρόκο – Ιράν (18:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Πορτογαλία – Ισπανία (21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

Ομάδες
1. Ισπανία
2. Πορτογαλία
3. Μαρόκο
4. Ιράν

2η αγωνιστική (20/06)
Πορτογαλία – Μαρόκο (15:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Ιράν – Ισπανία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

3η αγωνιστική (25/06)
Ιράν – Πορτογαλία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
Ισπανία – Μαρόκο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

3ος όμιλος
1η αγωνιστική (16/06)
Γαλλία – Αυστραλία (13:00, Kazan Arena, Καζάν)
Περού – Δανία (19:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

Ομάδες
1. Γαλλία
2. Αυστραλία
3. Περού
4. Δανία

2η αγωνιστική (21/06)
Δανία – Αυστραλία (15:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Γαλλία – Περού (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

3η αγωνιστική (26/06)
Δανία – Γαλλία (17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Αυστραλία – Περού (17:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

4ος όμιλος
1η αγωνιστική (16/06)
Αργεντινή – Ισλανδία (16:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Κροατία – Νιγηρία (22:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

Ομάδες
1. Αργεντινή
2. Ισλανδία
3. Κροατία
4. Νιγηρία

2η αγωνιστική (21-22/06)
Αργεντινή – Κροατία (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
Νιγηρία – Ισλανδία (18:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

3η αγωνιστική (26/06)
Νιγηρία – Αργεντινή (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Ισλανδία – Κροατία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

5ος όμιλος
1η αγωνιστική (17/06)
Κόστα Ρίκα – Σερβία (15:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Βραζιλία – Ελβετία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

Ομάδες
1. Βραζιλία
2. Ελβετία
3. Κόστα Ρίκα
4. Σερβία

2η αγωνιστική (22/06)
Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (15:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Σερβία – Ελβετία (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

3η αγωνιστική (27/06)
Σερβία – Βραζιλία (21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Ελβετία – Κόστα Ρίκα (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

6ος όμιλος
1η αγωνιστική (17-18/06)
Γερμανία – Μεξικό (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Σουηδία – Ν. Κορέα (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

Ομάδες Τέρματα Βαθμοί
1. Γερμανία
2. Μεξικό
3. Σουηδία
4. Νότια Κορέα

2η αγωνιστική (23/06)
Ν. Κορέα – Μεξικό (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
Γερμανία – Σουηδία (21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

3η αγωνιστική (27/06)
Ν. Κορέα – Γερμανία (17:00, Kazan Arena, Καζάν)
Μεξικό – Σουηδία (17:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

7ος όμιλος
1η αγωνιστική (18/06)
Βέλγιο – Παναμάς (18:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
Τυνησία – Αγγλία (21:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

Ομάδες Τέρματα Βαθμοί
1. Αγγλία
2. Βέλγιο
3. Τυνησία
4. Παναμάς

2η αγωνιστική (23-24/06)
Βέλγιο – Τυνησία (15:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Αγγλία – Παναμάς (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

3η αγωνιστική (28/06)
Αγγλία – Βέλγιο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Παναμάς – Τυνησία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

8ος όμιλος
1η αγωνιστική (19/06)
Κολομβία – Ιαπωνία (15:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
Πολωνία – Σενεγάλη (18:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

Ομάδες Τέρματα Βαθμοί
1. Πολωνία
2. Κολομβία
3. Σενεγάλη
4. Ιαπωνία

2η αγωνιστική (24/06)
Ιαπωνία – Σενεγάλη (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)
Πολωνία – Κολομβία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

3η αγωνιστική (28/06)
Ιαπωνία – Πολωνία (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)
Σενεγάλη – Κολομβία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)

Φάση «16» (30/6-3/7)
1) Νικητής 3ου ομίλου – Δεύτερος 4ου ομίλου (30/06, 17:00, Kazan Arena, Καζάν)
2) Νικητής 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου (30/06, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
3) Νικητής 2ου ομίλου – Δεύτερος 1ου ομίλου (01/07, 17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
4) Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου (01/07, 21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
5) Νικητής 5ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου (02/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
6) Νικητής 7ου ομίλου – Δεύτερος 8ου ομίλου (02/07, 21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
7) Νικητής 6ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου (03/07, 17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
8) Νικητής 8ου ομίλου – Δεύτερος 7ου ομίλου (03/07, 21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

Προημιτελική Φάση (6-7/7)
9) Νικητής 1 – Νικητής 2 (06/07, 17:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
10) Νικητής 5 – Νικητής 6 (06/07, 21:00, Kazan Arena, Καζάν)
11) Νικητής 7 – Νικητής 8 (07/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
12) Νικητής 3 – Νικητής 4 (07/07, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

Ημιτελική Φάση (10-11/7)
13) Νικητής 9 – Νικητής 10 (10/07, 21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
14) Νικητής 11 – Νικητής 12 (11/07, 21:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

«Μικρός» Τελικός (14/7)
Ηττημένος 13 – Ηττημένος 14 (17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Τελικός (15/7)
Νικητής 13 – Νικητής 14 (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

comments

Tags:
loading...