Με ανατροπή στα τελευταία λεπτά η Ομόνοια πήρε το ντέρμπι με την Ανόρθωση με σκορ 2 – 1 | iKypros - Οικοσελίδα

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Οικοσελίδα » EΙΔΗΣΕΙΣ »

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Ανόρθωσης με 2 – 1 πέτυχε απόψε η Ομόνοια στον πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του ποδοσφαιρικού Πρωταθλήματος Α’ κατηγορίας ανδρών.

Το πρώτο ημίχρονο στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» έληξε χωρίς τέρματα με την Ανόρθωση να ανοίγει πρώτη το σκορ στο 54’ με σουτ έξω από την περιοχή από τον Σισέ.

Η Ομόνοια ισοφάρισε στο 85’ με κεφαλιά του Ματ Ντάρμπισαϊρ για να πάρει τη νίκη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και πάλι με κεφαλιά του Άγγλου.

Με τη νίκη της αυτή, η Ομόνοια ανέβηκε στους 41 βαθμούς και στην 5η θέση, ενώ η Ανόρθωση παρέμεινε στους 47 βαθμούς και στην 4η θέση.